NAWIGATOR:      Strona główna -> Poradniki ubezpieczeniowe
 
 • Lokatowe polisy
  Mniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe szybko wprowadzają na rynek polisy lokacyjne, pozwalające na ucieczkę od podatku Belki. Ich dodatkową zaletą jest ogromna oszczędność na ewentualnym podatku spadkowym - co powinno zainteresować osoby żyjące w wolnych związkach o dowolnej orientacji. Lokatową polisę można wykupić w wielu bankach.

   

 • Niepotrzebne polisy
  Gdy państwo wtrąca się w gospodarkę, gospodarka się broni. Tę zasadę potwierdza problem niepotrzebnych klientowi polis ubezpieczeniowych, które mają zastapić część opłat za udzielenie kredytów - szczególnie tych łatwych i szybkich.

   

 • Posagowe problemy
  Spośród prawie 600 tysięcy polis posagowych założonych przed 1989 rokiem większość została już wykupiona. Wypłaty były w większości przypadków śmiesznie niskie - pierwsze oferty PZU Życie wynosiły kilkaset złotych.
  Praktyka pokazywała, że jeżeli klient był namolny i odpowiednio głośno zrugał przedstawiciela PZU, ten zwykle dorzucał dodatkowy tysiąc złotych. Część klientów te pieniądze przyjmowała i podpisywała oświadczenie o zrzeczeniu się dalszych roszczeń. Część jednak postanowiła powalczyć.

   

  Ranking banków dla firm

   

 • Tanie ubezpieczenia zdrowotne
  Rynek prywatnych ubezpieczeń medycznych nareszcie się ruszył. Najbogatsi Polacy od kilku lat mogli wykupywać abonamenty w komercyjnych przychodniach, ale była to oferta niedostępna dla uboższych. Wejście ubezpieczycieli na ten rynek pozwoliło na obniżkę cen.

   

 • Oszczędności Rozsądnego Człowieka
  Każdy człowiek wchodzący na rynek pracy ma pewne określone potrzeby, które musi zaspokoić. Pierwszą i niezbędną jest jedzenie, potem dach nad głową, potem ewentualnie dzieci. Przy niewielkich pensjach wypłacanych w naszym kraju łatwo dorobić się permanentnego bólu głowy.
  W jaki sposób oszczędzać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

   

 • Wszystko o IKE
  Indywidualne Konta Emerytalne to pomysł na ożywienie praktycznie martwego trzeciego filara ubezpieczeń społecznych (oszczędności własne). W raporcie specjalnym przedstawiamy wady i zalety IKE oraz wybrane oferty rynkowe - z naszym komentarzem.

   

 • Zmieniamy fundusz emerytalny
  Zanim podejmiesz decyzję o zmianie swojego OFE, zastanów się trzy razy, czy rzeczywiście przyniesie Ci to zysk. Najczęściej niestety nie.
  Jeżeli jednak Twoja decyzja jest nieodwołalna, spróbujemy pomóc Ci przebrnąć przez to bezboleśnie.

   


 NAWIGATOR:      Strona główna -> Poradniki ubezpieczeniowe