NAWIGATOR:      Strona główna -> Doniesienia i nowości: Fundusze emerytalne

Pocztylion z Kredyt Bankiem?

OFE Kredyt Banku, jeden najmniejszych funduszy emerytalnych działających na polskim rynku, został wystawiony na sprzedaż już rok temu. Konsolidacje zostały wstrzymane w związku z pakietem ustaw ubezpieczeniowych, teraz powoli ruszają. Zainteresowanie funduszem wykazuje Pocztylion.

OFE Pocztylion ma już za sobą jedną fuzję - z Arką-Invesco. Osobom o słabszej pamięci przypomnimy, że Arka była funduszem założonym przez Amvescap i Konferencję Episkopatu Polski. Był to wyjątkowo pechowy dla Kościoła pomysł. Niewiele dało się na tym zarobić a poza tym okazało się, że katolicki kraj wydelegował do katolickiego OFE nieco ponad sto tysięcy obywateli. Była to jedna z największych porażek na rynku funduszy. Okazało się, że pieniądze fundusz ma zarabiać, a nie inwestować w firmy "społecznie użyteczne" czy "posługujące się w biznesie etyką chrześcijańską".

Ranking banków dla firm

Pocztylion ma ok. 460 tys. klientów, OFE Kredyt Banku zaś ok. 140 tys. jeżeli fuzja doszłaby do skutku, nowy OFE zarządzałby aktywami o wartości 1,25 mld zł.

Pod koniec ubiegłego roku z oferty wykupienia OFE Kredyt Banku wycofało się Generali.

(30.03.2004)


 NAWIGATOR:      Strona główna -> Doniesienia i nowości: Fundusze emerytalne